• SYKSY 2018 LUKUJÄRJESTYS

     

    MAANANTAI        
      16.15 - 17.00 Alkeisbaletti, alkeet l

    4.-6v. Tytöt/Pojat uusi ryhmä

      17.00 - 18.00 Kehonhuolto/lattiatanko Seniorit+aikuisbaletti  Seniorit+aikuisbaletti, 45- 65v.ja yli
      18.10 - 19.10 Varvastekniikka, edistyneet 12-18v. ja yli
      19.25 - 20.40 Aikuisbaletti alkeet 18v. ja yli Naiset/Miehet uusi ryhmä
         * teinit ja nuoret voivat osallistua aikuisten tunneille    
    TIISTAI        
      8.30 - 9.30 Alkeisbaletti ll  60 v. ja yli Ladyt/herrat
      9.35 - 10.35 Alkeisbaletti l  60 v. ja yli Ladyt/herrat
      17.00 - 18.30 1, 2, 3 luokka tekniikka 12.v.- 14v. Tytöt/Pojat
      18.30-20.00 EK 4-5 luokka 14-18v. ja yli Tytöt/Pojat
           
    KESKIVIIKKO        

     

             
      16.00- 16.45 Poikien hyppykoulu 10- 14v. uusi ryhmä 
      16.45- 17.45 Alkeisbaletti ll 7- 8v. Tytöt/Pojat
      17.50- 18.50 Kehonhuolto/lattiatanko 12 - 18v. Tytöt/Pojat
             
             
    TORSTAI        
      8.30 - 9.30 Alkeisbaletti  II Ladyt/Herrat 60v. ja yli.
      9.35 - 10.35 Alkeisbaletti  l Ladyt/Herrat 60 v. ja yli -uusi ryhmä  
                                                           * Tekniikan lisäksi harjoitellaan klassisen baletin ohjelmistoa.
      16.45- 17.45 Varvastekniikka, alkeet 12– 18v.  ja yli - uusi ryhmä  
      17.45-18.45 Baletti 1 luokka tekniikka 9- 12v. Tytöt/Pojat  
      18.45- 20.15 EK 4-5 luokka tekniikka 14-18v. ja yli Tytöt/Pojat  
             
    PERJANTAI        
      17.00-18.00 Karakteeritekniikka+tanssi alkeet  14-18v.  ja yli Tytöt/Pojat-uusi ryhmä
      18.05-19.20 Klassisen baletin ohjelmisto 12-14v   ja yli Tytöt/Pojat - uusi
      *Tunnilla opiskellaan karakteeritanssin liikkeitä, tyylejä ja rytmejä, tanko-ja keskilattiasarjoja sekä opetellaan pieniä tanssikokonaisuuksia. Laji sisältää ulkomaisten kansantanssien näyttämömuotoja ja baletin ohjelmistoon kuuluvia tyyliteltyjä kansantansseja.

     

             
      19.30-20.45 Miesten baletti; alkeet l ja ll 18v. ja yli. uusi ryhmä  
      *Tunnilla harjoitellaan baletin perusliikkeitä tankotyöskentelyn avulla, oikean vartalon asennon löytämistä, oma auki kiertoa, kehitetään lihasvoimaa ja hyppyjä, sekä opetellaan rytmin hahmottamista ja musikaalista liikkeen suorittamista ja tanssilajin terminologiaa.

     

             
    LAUANTAI        
       EDUSTUS- JA KILPARYHMÄ

    * Perustetaan edustus- ja kilparyhmä 12v- 20-vuotiaille innokkaille ja kehityskelpoisille tanssioppilaille, jotka treenaavat 3-5 kertaa viikossa. Ryhmä tulee edustamaan erilaisissa tapahtumisissa, katselmuksissa, kilpailuissa sekä järjestettävillä kiertueilla.

      10.00-11.00 Klassisen baletin ohjelmisto- aikuisbaletin jatko  40v. ja yli  
             
             

    Kansankoulunkatu1

     

    13.00-14.15 Produktio "Lumikki ja 7 kääpiötä" EK 4-5 luokka 14-18v. Tytöt /Pojat   
      14.15-15.30- Produktio "Lumikki ja 7 kääpiötä" 1-2-3  luokka 12-14v. Tytöt /Pojat   
             
     SUNNUNTAI      
       9.30-13.00 Itsenäinen työskentely    

     

    Oikeus muutoksiin pidätetään.


    Tervetuloa!


    Kurssit alkavat viikolla 33 (13.8. alkaen). Ilmoittautuminen on jo alkanut, varaathan paikkasi heti:

    helvi.tarno@kolumbus.fi (040-572 8649, johtaja ja diplomitanssinopettaja)
    www.taidekouluhelmet.fi

    Taidekoulu Helmet

    Seutulantie 3A-5,3krs.